ETAPA DE POTENCIA RCF CLASE H - 2 X 1.250 W - 4 OHM

NOVETAT
ETAPA DE POTENCIA RCF CLASE H - 2 X 1.250 W - 4 OHM_0
ETAPA DE POTENCIA RCF CLASE H - 2 X 1.250 W - 4 OHM_1
ETAPA DE POTENCIA RCF CLASE H - 2 X 1.250 W - 4 OHM_2
ETAPA DE POTENCIA RCF CLASE H - 2 X 1.250 W - 4 OHM_3
ETAPA DE POTENCIA RCF CLASE H - 2 X 1.250 W - 4 OHM_0


Ref: IPS-2.5K RCF

demana preu especial per projecte

etapes de potència rcf sèrie ips classe h de 2 canals

Les etapes de potència rcf sèrie ips estan disponibles a 1. 500, 2. 500 i 5. 200 w (ips 1. 5k, 2. 5k i 5. 0k), amb tecnologia classe h, 2 canals, format 19"" 2u i configuració sense programari. Ideals per a caixes acústiques i subwoofers en instal·lacions professionals.

Etapes de potència rcf ips classe h – rcf ips 1. 5k, ips 2. 5k i ips 5.0k

Les etapes de potència rcf sèrie ips són amplificadors purs, sense processament ni programari: es configuren amb interruptors dip i controls frontals, cosa que les fa ràpides d'instal·lar i fàcils de mantenir. Els seus dissipadors d'alta eficiència i ventiladors de velocitat variable permeten treballar en condicions de calor exigents, i el limitador a tots els canals protegeix els altaveus del sistema.

tecnologia classe h: potència amb menys calor

Les etapes de potència rcf sèrie ips adapten la tensió d'alimentació al senyal, cosa que redueix la dissipació tèrmica davant d'una etapa convencional i permet lliurar molta potència a càrregues exigents com els subgreus. Les tres versions comparteixen xassís de 19"" 2u, entrades xlr i sortides speakon i bornes.

quins ips triar

La ips 1. 5k cobreix caixes full-range a sales i locals; la ips 2. 5k dóna marge per a sistemes més grans, i la ips 5. 0k està pensada per a subgreus i sistemes d'alta potència. Rcf les recomana per a les caixes passives d'instal·lació, com les sèries acoustics c i els subwoofers s.

característiques principals:

  • etapes de potència classe h de 2 canals
  • Fins a 2 x 2. 600 w a 4 Ω i 5. 200 w a pont (ips 5.0k)
  • resposta de 20 hz a 22 khz (-3 db)
  • entrades balancejades xlr i sortides d'enllaç xlr
  • sortides d'altaveu per speakon i bornes
  • limitador a tots els canals
  • configuració per interruptors dip i panell frontal
  • ventiladors de velocitat variable i dissipadors d'alta eficiència
  • proteccions contra curtcircuit, tèrmica, cc i vhf

models disponibles

Rcf ips 1.5k· ref. Ips-1. 5k. Etapa de potència classe h de 2 canals.

  • Potència: 2 x 750 w a 4 Ω; 2 x 500 w a 8 Ω; 1 x 1.500 w a pont
  • thd+n <0,02%; consum màxim de 600 w
  • format 19"" 2u: 88 x 482 x 264 mm, 12 kg

Rcf ips 2.5k· ref. Ips-2. 5k. Etapa de potència classe h de 2 canals.

  • Potència: 2 x 1. 250 w a 4 Ω; 2 x 800 w a 8 Ω; 1 x 2.500 w a pont
  • thd+n <0,01%; consum màxim de 900 w
  • format 19"" 2u: 88 x 482 x 325 mm, 18,8 kg

Rcf ips 5.0k· ref. Ips-5. 0k. Etapa de potència classe h de 2 canals.

  • Potència: 2 x 2. 600 w a 4 Ω; 2 x 1. 500 w a 8 Ω; 1 x 5.200 w a pont
  • Thd+n <0,04%; consum màxim de 1.800 w
  • format 19"" 2u: 88 x 482 x 325 mm, 23,2 kg

garantia i servei a espanya

Les etapes de potència rcf sèrie ips es distribueixen a espanya mitjançant charmex internacional sau, amb suport tècnic remot i presencial, i assessorament del departament de solucions per dissenyar cada projecte. Rcf dissenya els seus components i fabrica a itàlia amb més de 70 anys d'experiència en so professional. Les fitxes tècniques oficials de cada model són a la secció descàrregues.

Per a projectes i instal·lacions, demana preu especial al teu comercial de charmex.

per a qui són les etapes de potència rcf sèrie ips

  • auditoris, teatres i sales polivalents:Amplificació de caixes full-range d'instal·lació fixa.
  • discoteques i sales de concerts:Subgreus d´alta potència amb la ips 5. 0k.
  • pavellons i recintes esportius:Sistemes de reforç de grans dimensions amb manteniment senzill.

FAQ'S ETAPA DE POTENCIA RCF CLASE H - 2 X 1.250 W - 4 OHM

¿Qué potencia entrega cada modelo de la serie IPS?

IPS 1.5K: 2 x 750 W @ 4 Ω; IPS 2.5K: 2 x 1.250 W @ 4 Ω; IPS 5.0K: 2 x 2.600 W @ 4 Ω. En puente a 8 Ω alcanzan 1.500, 2.500 y 5.200 W.

¿Qué es un amplificador Clase H?

Es una topología que adapta la tensión de alimentación a la amplitud de la señal. Reduce el calor generado y mejora la eficiencia frente a una etapa Clase AB convencional.

¿Qué conectores tienen las IPS?

Entradas balanceadas XLR con salidas de enlace XLR, y salidas de altavoz en speakON y bornes.

¿Se pueden usar en modo puente?

Sí. Admiten modos estéreo, paralelo y puente.

¿Las IPS tienen DSP integrado?

No. Son etapas de potencia puras configurables con interruptores DIP y panel frontal. Para procesado se combinan con un procesador como el RCF DX 1616.

¿Cuánto ocupan en rack?

Las tres versiones tienen formato de 19" y 2U de altura.

¿Qué etapa IPS es mejor para subwoofers?

La IPS 2.5K y la IPS 5.0K, por su mayor potencia a 4 Ω y en puente, son las más indicadas para alimentar subgraves.

¿Qué protecciones incorporan?

Protección contra cortocircuito, térmica, de corriente continua y VHF, además de fusibles.

¿Funcionan a 115 V?

Existen versiones para 220-240 V y para 115 V~ 50/60 Hz; hay que elegir la referencia según la red eléctrica.

¿Cuánto pesa cada etapa IPS?

12 kg la IPS 1.5K, 18,8 kg la IPS 2.5K y 23,2 kg la IPS 5.0K. Las tres tienen formato de 19" y 2U.